Servis uređaja

Zbog neupućenosti, kod velikog broja korisnika klima uređaja prevladava mišljenje kako klima uređaje ne treba čistiti i dezinficirati, već da je dovoljno samo redovno prati filtere. Tek kada se u klimatiziranim prostorima počnu osjećati nelagodno, kada se iz klima uređaja osjeti neugodan miris ili kada uređaj ne hladi dovoljno, za pomoć se obraćaju serviserima.

Sve veći broj vlasnika klima uređaja upoznat je s opasnostima koje prijete od prljavih uređaja te od servisera na vrijeme traže da im uređaje očiste i pripreme za sezonu hlađenja.

Ukoliko se klima uređaj ne čisti barem jednom godišnje, a u poslovnim prostorima i češće, uređaju se smanjuje kapacitet i troši više električne energije te postaje potencijalno rasadište bakterija u prostoriji. Neodržavanoj i neočišćenoj klimi kompresor radi pod opterećenjem te mu se smanjuje radni vijek zbog otežane cirkulacije zraka i zagušenosti. Da bi se takva klima očistila potrebno ju je demontirati, odnosno skinuti sa zida. Sam postupak demontaže, čišćenja i ponovnog spajanja sa vanjskom jedinicom zahtjevan je i skup.

“Ušteda” koja je ostvarena ne servisiranjem klima uređaja, vrlo brzo će nestati kroz račun za električnu energiju ili u krajnjem slučaju kupnjom novog aparata. A o nezdravom boravku u prostoriji sa takvim klima uređajem da ne govorimo.

Čišćenje i dezinfekcija unutarnje jedinice mora obuhvatiti:
pranje isparivača, filtera, maske i ostale mehaničke opreme, čišćenje ventilatora, drenažne tave i linije odvoda kondenzata; dezinfekciju isparivača i filtera.

Preporuka je klima uređaje servisirati u zimskom periodu, to jest servisirati ih kada uređaji rade u modu grijanja ili se uopće ne koriste. Razlog tomu je kvalitetnije odrađen servis. Kada je klima uređaj u modu hlađenja unutarnja jedinica je „mokra“ od kondenzacije i tada je puno zahtjevnije odraditi kvalitetan servis.

Upit za servis klima uređaja

Molimo Vas ispunite naš obrazac kako biste nam dostavili podatke potrebne za odgovaranje na Vaš upit.

    Skip to content